צרו קשר

השאירו פרטים:

  1. דף הבית
  2. /
  3. הסכמי ממון
  4. /
  5. הסדרת רכוש ליווי וייצוג

הסדרת רכוש."מרבה נכסים מרבה דאגה"? ובכן, זה ללא ספק "מרבה דאגה" אצל זוגות, שיש ביניהם פערי רכוש.
ככל שפערי הרכוש גדולים יותר, כך קשה יותר להגיע להסדרי ממון כלשהם בין בני הזוג.
 
זוג המקיים אורח חיים של זוג "ידועים בציבור", או שהם זוג לפני נישואין, זוג נשוי, זוגות מאותו המין, חילוניים, דתיים, זוגות שאחד מהם ישראלי או יהודי, והשני לא, משכילים יותר או פחות, בקיצור: לגבי כל הזוגות, הקושי הוא אותו הקושי בדיוק, כאשר קיימים בין שני בני הזוג פערי רכוש או פערים בהכנסות השוטפות שלהם.

רכוש נפרד, שהיה שייך לכל אחד מבני הזוג עד ליום נישואיכם, קיים הסדר, בהתאם לחוק יחסי ממון בין בני זוג, החל על זוגות נשואים בלבד. ( אבל גם  לגבי זוגות מכל הסוגים, שאינם נשואים, קיימות הלכות משפטיות, התואמות, בדרך כלל, להוראות החוק ).
על פי ההסדר החוקי וההלכתי הקיים, רכוש שהיה של כל אחד מכם ערב הנישואין ( ולגבי ידועים בציבור, עד שהפכתם מ"סתם חברים", ל "ידועים בציבור" ), נישאר של אותו בן זוג שזה היה שלו ובפרידה, הוא "יוצא אתו". כך גם לגבי ירושות ומתנות עתידיות שיתקבלו במשך שנות קיום הקשר הזוגי.
ירושה שתתקבל על ידי אחד מבני הזוג, היא אישית שלו, והוא "יוצא אתה" בפרידה.
מדוע אנו צריכים הסכם ממון: גם אם ההסדר שבחוק ובפסיקה, מקובל על בני הזוג, עליכם לדאוג להסכם ממון  כיוון שהחוק לאקוני, קצר וסתום.
החוק איננו מסדיר מצבים, בהם אותו רכוש אישי "מתערבב" במשך השנים, בנכסים הזוגיים שיצבור הזוג במשך השנים. הוא איננו מסדיר מצבי ביניים, תחומים "אפורים", שבהם הובטחו ( כביכול או לא כביכול ) דברים, זכויות, שותפויות, במהלך שנות הזוגיות, בע"פ  או בהתנהגות, לבן הזוג האחר, לגבי הרכוש הנפרד.
החוק איננו מסדיר עליית ערך, השבחות, הכנסות מאותו רכוש נפרד, במהלך שנות הזוגיות.
ומשכך הסכם הממון ישלים ויבהיר את החסר והסתום.
עיקר תפקידו של הסכם הממון הוא, לקבוע הסדרים שונים, לעתים הפוכים מהוראות החוק.
הסכם הממון משקף את רצונכם. אתם אלה שתקבעו את הסדרי הממון שלכם, על פי מה שבא לכם, על פי מה שמתאים לזוגיות שלכם, עד כמה שתרצו לשתף אחד את השני, תרצו להפריד את הרכוש - עשו את זה בהסכם הממון.  
הסכם הממון צריך להיות ערוך לפרטי פרטים וברור ביותר. כל זאת, כדי למנוע מאבקים משפטיים מיותרים.
הסכם הממון שתעשו יהיה תקף כל עוד הוא לא שונה בהסכמה (ובכתב) על ידי שניכם, עד לשעת הפרידה.

משרדינו עומד לרשותכם בכל פניה בנושא.

עו"ד שירו דוד

טואול - בניית אתרים